Pilot Hatlar

Beylikdüzü’nde bulunan genel merkezimiz, Kalıphane ve kimya laboratuvarı dışında Arge projeleri kapsamında geliştirilen pilot hatlara da ev sahipliği yapmaktadır. Geliştirilen pilot hatlar genellikle seri üretimde çıkabilecek problemleri yansıtacak kadar büyük tasarlanmakta ve üretilmektedir. Hali hazırda kullanımda olan bazı pilot hatlara bakarsak;

Infrapipe kapsamında geliştirilen Gezegen boru hattı; bu pilot hat ile proje çok katmanlı koruge boruların farklı şekillendirme yöntemleri denenerek daha hızlı ama basit bir yöntemle üretilmesi amaçlanmıştır. Yine Infrapipe projesi kapsamında Profil üretim hattı; profil kullanılarak üretilecek borunun değişik profil geometrileri ve bu profillerin birleştirilmesi için geliştirilmiş bir pilot hattır.

Kompozit projesi kapsamında geliştirilen ya da geliştirilmeye devam edilen prepreg üretim hattı; bu hatta Kompozit boruların üretiminde kullanılabilecek değişik özelliklerde prepreg üretimi amaçlanmıştır. Pilot elyaf sarma hattı; elyaf sarma hattı ile farklı matris malzemeleri kullanılarak sürekli elyafların istenilen geometrilerin üzerlerine sarılması amaçlanmıştır. Tarpolin Pilot üretim hattı, bu hattın amacı bir çeşit polimer takviyeli Kompozit kumaş olan tarpolinden hızlı ve basit bir işlem ile boru üretilebilmesidir.

Çift vidalı ekstrüder; arge faaliyetleri sırasında kullanılmak üzere değişik oranlarda karıştırılmış polimerlere ihtiyaç duyulmaktadır, hem çok farklı karışımları denemek hem de bu karışımları çok daha hızlı elde edebilmek için firma bünyesine çift vidalı ekstrüder alınmıştır.

Sarmal boru üretim hattı; Sabortech projesi kapsamında geliştirilen boru sarma yönteminin denemelerinin yapılması için üretilmiş pilot boru üretim hattıdır.

Metal Kaplama Pilot Hattı; Metastic projesi kapsamında geliştirilen metal kaplama teknolojisinin endüstriyel uygulamasının görülebilmesi için tasarlanmış ve ürettirilmiş pilot hattır.

Pilot Hatlar

Pilot Hatlar

Pilot Hatlar