Mir Araştırma ve Geliştirme’nin en büyük itici gücü genç ve dinamik kadrosu ile takım çalışmasına yatkınlığıdır. Bu yapıyı sürdürmek için çalışanların akademik çalışmalarda yer almaları teşvik edilmektedir. Bu yönlendirmenin de katkısıyla, beyaz yakalı çalışanlarımızın büyük kısmı halen yüksek lisans veya doktora çalışmalarını sürdürmektedir.

Mir Araştırma ve Geliştirme, kendi çalışanları dışında üniversitelerin yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin de çalışmalarına destek vermekte, bu yolla endüstriyel uygulamalara dönüşebilen akademik çalışmaların artmasına katkıda bulunmaktadır.

Projelerin yürütülmesi sırasında işbirliği yapılan konularında uzman akademisyen ve araştırma kuruluşlarıyla çeşitli disiplinlerde araştırmalar yürütülmekte, bu çalışmalar sonucunda elde edilen çıktılar ulusal ve uluslararası etkinliklerde ve bilimsel dergilerde bildiri ve yayınlara dönüştürülmektedir.

Üniversitelerdeki çalışma gruplarıyla çeşitli iş birliği modelleri geliştirilmekte ve sürdürülmektedir. Buna örnek olarak Yıldız Teknik Üniversitesi Metalürji Malzeme Mühendisliği bölümüne, özel protokolle Mir Araştırma ve Geliştirme tarafından kurulan POLİMER KOMPOZİT LABORATUVARI verilebilir. Bu protokole göre gerekli ekipmanlar, hem akademik çalışmalarda hem firmamız araştırmalarında kullanılmak üzere geçici olarak tarafımızdan laboratuvara yerleştirilmiştir. Laboratuvarda haftanın 1 günü lisans öğrencilerine ders verilmekte, ayrıca lisans bitirme, yüksek lisans ve doktora tez çalışmaları sürdürülmektedir. Şu ana kadar 2 adet yüksek lisans tezi bu işbirliğiyle tamamlanmıştır. 2 doktora ve 1 yüksek lisans tezi de yürütülmektedir.

Mir Araştırma ve Geliştirme, tüm bu proje sistemi ve çalışma yapısıyla bir akademi gibi faaliyet göstermektedir.

Mir Akademi

Mir Akademi

Mir Akademi